ŻŁOBEK MIEJSKI W ZŁOTORYI

Żłobek Miejski w Złotoryi to placówka dla Twojego małego dziecka. Usytuowany z dala od miejskiego zgiełku, z przestronnymi salami zabaw i odpoczynku oraz wyposażonym w plac zabaw - latem zacienionym ogrodem. Wykwalifikowana kadra zadba o zdrowie, rozwój, bezpieczeństwo oraz komfort Twojego dziecka a pracownicy kuchni o prawidłowe odżywianie także dzieci z zaleconą dietą.

,,Rysowanie pomocnej dłoni"

Potrzebne pomoce dydaktyczne: kolorowy papier, kredki bambino.

Dzieci siedzą przy stoliku. Rodzice opowiadają dzieciom jak ważne jest być dobrym dla drugiego człowieka, i jak ważne jest pomaganie słabszym od nas :). Podkreślamy, że dzieci powinny pomagać sobie nawzajem - bo jest to miłe, bardzo przyjemne i daje mam dużo radości. Każdy kto umie podać drugiej osobie pomocną dłoń ma dobre serduszko. Dalej proponujemy aby dzieci odrysowały swoją rączkę na kartce. Tłumaczymy dziecku, że ich rączka to ,,dobra dłoń" taka zaczarowana, która zawsze pomoże drugiemu czowiekowi. Proponujemy aby każde dziecko wraz z rodzicem pokolorowało swoje piękne dłonie na kartkach, wstawiło w ramkę i powiesiło na honorowym miejscu w domu. 

,Zabawa plastyczna - jesienne drzewko"

Potrzebne pomoce dydaktyczne: duża kartka papieru, kredki lub pisaki, farby w kolorach jesieni.

Opis zabawy: Na dużej kartce papieru rodzice rysują konar drzewa wraz z gałęziami. Nastepnie przy użyciu farby w jesiennych kolorach smarujemy raczki dziecu i odbijamy je na gałęziach tworząć liście.

Celem zabawy jest pobudzenie wrażeń sensorycznych, rozwój i wspomaganie motoryki małej, stymulowanie dzieci do poznawania i odkrywania świata.