ŻŁOBEK MIEJSKI W ZŁOTORYI

Żłobek Miejski w Złotoryi to placówka dla Twojego małego dziecka. Usytuowany z dala od miejskiego zgiełku, z przestronnymi salami zabaw i odpoczynku oraz wyposażonym w plac zabaw - latem zacienionym ogrodem. Wykwalifikowana kadra zadba o zdrowie, rozwój, bezpieczeństwo oraz komfort Twojego dziecka a pracownicy kuchni o prawidłowe odżywianie także dzieci z zaleconą dietą.

MAMY GOŚCI

Oglądamy teatrzyki oraz słuchamy muzyki klasycznej uczestnicząc w spektaklach i koncertach.

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

Spotkania w ogrodzie są bardzo ciekawe

LATEM ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO RODZINY

Co roku w ogrodzie organizujemy festyn dla naszych Rodzin

I ŚWIĘTUJEMY CAŁY ROK

Lubimy się przebierać z okazji różnych świąt, tutaj - Świeto Dyni

Dzień dobry!

 

Oto kilka propozycji zabaw, które z pewnością przyniosą wymierne korzyści dla rozwoju Państwa dziecka i wzmocnią Waszą wspólną więź.

W załączniku przedstawiam Państwu broszurę - " Zabawa to podstawa, o tym jak spędzać wspólny czas z dziećmi (0-3 lata) słów  kilka..."

 

Spis zabaw i ich wpływ na rozwój dziecka: 

  1. Masa solna 

Korzyści z zabawy - wyrabia sprawność dłoni oraz koordynację obydwu rąk; jest to również dobra okazja do nauki słów i pojęć związanych z wielkością objętością kształtem, konsystencją, łączeniem, dzieleniem, zapachem.

Lepienie i ugniatanie masy wycisza i uspakaja.

  1. Gimanastyka na wesoło 

Korzyści z zabawy - oprócz spożytkowania wulkanu energii dziecka, wspomagania jego rozwoju fizycznego i pogłębiania jego świadomości własnego ciała, ćwiczenia te są okazją do wzmocnienia relacji Rodzic - Dziecko.

  1. Pchli targ 

Korzyści z zabawy - rozwija słownik dziecka, wyobraźnię, kreatywność. Jest okazją do ćwiczenia samodzielności i współpracy z opiekunem

  1. Kręgle 

Korzyści z zabawy - ćwiczy koordynację oka z ręką, rzucanie do celu; dziecko poznaje znaczenie odległości oraz uczy się planowania działań w przestrzeni.

  1. Mały muzykant 

Korzyści z zabawy - dziecko ćwiczy wyczucie rytmu, poznaje świat dźwięków oraz uczy się wpływu na niego. w formie zabawy uczymy również, co znaczy zachowywać się głośno a co zachowywać cicho.

  1. Edukacyjny tor przeszkód 

Korzyści z zabawy - dziecko poznaje właściwości różnych materiałów ( twarde, szorstkie, długie, krótkie, miękkie, delikatne, mniejsze, większe). Zabawa rozwija ciekawość dziecka oraz wyczula zmysły ( słuch, dotyk, wzrok).

  1. Koloro-węcho-smaki

Korzyści z zabawy - ćwiczy pamięć , koncentrację oraz rozwija samokontrolę
u dziecka; zachęca do używania różnych zmysłów; może być urozmaiceniem posiłków.

  1. Czarodziejski koc

Korzyści z zabawy - Możliwość aktywnego spędzania czasu, wpajanie pierwszych zasad ruchu drogowego, pogłębienie kontaktu z dzieckiem.

  1. Eksperymenty z wodą

Korzyści z zabawy - poznawanie pierwszych zasad rządzącym światem fizyki
i chemii; zabawa zachęca do eksperymentowania. 


  Pozdrawiam - opiekunka grupy Niedźwiadków Magdalena Sz.  

Żłobek Miejski

ul. Letnia 7
Złotoryja

e-mail

zlobek@zlotoryja.pl

telefon

76/87 73 986