ŻŁOBEK MIEJSKI W ZŁOTORYI

Żłobek Miejski w Złotoryi to placówka dla Twojego małego dziecka. Usytuowany z dala od miejskiego zgiełku, z przestronnymi salami zabaw i odpoczynku oraz wyposażonym w plac zabaw - latem zacienionym ogrodem. Wykwalifikowana kadra zadba o zdrowie, rozwój, bezpieczeństwo oraz komfort Twojego dziecka a pracownicy kuchni o prawidłowe odżywianie także dzieci z zaleconą dietą.

Szanowni Rodzice !

Rozpozynamy Rekrutację na rok szkolny 2020/2021 do Żłobka Miejskiego. Rozwój naszych dzieci oraz ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. W naszej placówce wspieramy wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci poprzez zabawę i zajęcia ogólnorozwojowe.


Nasza oferta obejmuje:


1. Zajęcia dydaktyczne 👂🕵‍💡
Edukacja i tworzenie podstaw do dalszego rozwoju dzieci poprzez zabawę. Zajęcie wspomagają rozwój intelektualny i społeczny dzieci. Maluchy uczą się wspólpracy w grupie rówieśników oraz rozwijają myślenie, mowę i wyobraźnię.


2. Zajęcia z rytmiki 🎤🎼🎹🎷🎸🎻
S czasie zajęc rytmiki dzieci mają kontakt z muzyką na żywo, uczą się grac na prostych instrumentach muzycznych, śpiewają i tańczą, dobrze się przy tym bawiąc. Dzięki temu wyrabiają wrażliwośc na bodźce dźwiękowe i koordynację słuchowo- ruchową.


3. Zajęcia plastyczno- manualne 🎭🎨👌🖍🖌✂

Dzieci od najmłodszych lat rozpoczynają przygodę z malowaniem, stemplowaniem i lepieniem. Kaształtują dzięki temu poczucie estetyki, bawiąc się kolorami i wtykorzytując różne środki plastyczne. Dodatkowo zajęcia manualne wyrabiają sprawnosc posługiwania się podstawowymi narzędziami jak kredki.

 

4. Bajkoterapia📔📚

Za pomocą odpowiednio dobranych tekstów dzieci uczą się pozytywnego myślenia i rozumienia otaczającego je świata. Ważną rolą czytelnictwa jest również rola relaksacyjna, dzięki której dzieci pozbywają się stresu i napięcia emocjonalnego.

 

5. Ogólnorozwojowe zabawy ruchowe ⚽⛹‍🎾🏆

Maluchy poprzez zabawę kształtują swoją sprawnosc fizyczną i doskonalą umiejętnosc reagowania na sygnały słowne i dźwiękowe. Dzieci chodzą, biegają, skaczą i korzystają z prostych przyborów gimnastycznych. Uczą się dzięki temu pracy zespołowej oraz poznają reguły obowiązujące w danej grze.

 

6. Muzykoterapia🎵🎼🎶🎵

Metoda terapii przez sztukę, która zapewnia wszechstronną i wieloaspektową stymulację rozwoju dziecka. Dzięki muzyce dzieci od najmłodszych lat kształtują swoją wrażliwosc emocjonalną, pozbywają się zahamowań i ograniczających ich trudności. Pomaga zarówno w aktywizacji dziecka jak i jego wyciszeniu.

 

Szczegóły i harmonogram rekrutacji oeraz dokumenty niezbędne do złożenia w liku : http://www.zlobek.zlotoryja.bip.info.pl/dokument.php?iddok=18&idmp=2&r=r&fbclid=IwAR3VcT93Cgqf-PvV1C-FxuxR09HDIpgQYDV6X86tpxPkylWFILUjJNW818g

 

Dyrektor Żłobkia Miejskiego w Złotoryi

Anna Krajewska